Комітет з податкових питань: обговорення концепції СУП щодо зниження податкового навантаження на фонд оплати праці
Комітет з податкових питань: обговорення концепції СУП щодо зниження податкового навантаження на фонд оплати праці
26 квітня 2019

Темою для обговорення на черговому засіданні Комітету з податкових питань СУП стала напрацьована експертами концепція зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
Концепція, розроблена співголовою Комітету СУП Олександром Шемяткіним, пропонує зниження ЄСВ до 0%.

Зміни відбуватимуться в три етапи:
1. нарахування ЄСВ обмежується двома мінімальними заробітними платами (МЗП)
2. нарахування ЄСВ обмежується однією МЗП
3. ЄСВ скасовується

Передбачається, що на перших двох етапах ЄСВ сплачуватиметься безпосередньо в бюджет. 
Витрати на виплату пенсій будуть фінансуватися безпосередньо з бюджету за рахунок ЄСВ, частини податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та інших надходжень до бюджету. 
Після скасування ЄСВ фінансування відбувається за рахунок інших надходжень до бюджету (податок з доходів фізичних осіб та ін.).

Чому скасувати ЄСВ необхідно?
1. Сьогодні зниження ставки єдиного соціального внеску до 22% дає економічний ефект: завдяки зниженню навантаження надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб щорічно збільшуються на 40 млрд грн.

2 . Завдяки зниженню ставки ЄСВ кількість осіб, які стали отримувати заробітну плату від 10 000 до 20 000 грн, зросла майже на 1 млн. Відбувається очевидна детінізація.
Щоб вивести детінізацію заробітних плат на новий рівень та повністю ліквідувати з/п в конвертах, а висококваліфіковані фахівці отримували гідну оплату, концепція зниження ЄСВ до 0% є найоптимальнішим методом.

Експерти зустрічі та члени Комітету з податкових питань СУП також обговорили ризики, пов’язані із запропонованою моделлю, подальші кроки в просуванні концепції та роботу над додатковими розрахунками.
Однак втрати в надходженнях, які виникнуть під час впровадження даної моделі, можна нівелювати за рахунок перегляду системи та суб’єкта адміністрування пенсій (що і пропонується концепцією), а також детінізації заробітних плат та збільшення надходжень від ПДФО.

На зустрічі окреслили наступні кроки:
- створення робочої групи для напрацювання законопроекту
- зустрічі із представниками влади для презентації концепції
- робота над подальшими розрахунками

Запрошуємо Міністерство фінансів України, Міністерство соціальної політики України та активних підприємців разом реалізувати ще одну важливу реформу та створити комфортні умови для ведення бізнесу!

Ще новини