Продовжуємо семінари для голів ОТГ та партнерські хаби з бізнесом
Продовжуємо семінари для голів ОТГ та партнерські хаби з бізнесом
12 червня 2019

12 червня в рамках проекту з підвищення привабливості ОТГ побували у Черкасах. Разом з головами Великохутірської, Дмитрушківської, Лип'янської, Сагунівської, Шевченківської, Приютівської громад говорили про створення можливостей для розвитку бізнесу, побудову якісного діалогу між владою та підприємцями.

Віталій Бєлобров, експерт-фасилітатор, директор компанії «Глобал Імпакт», голова правління Бізнес-асоціація «Ми-Херсонці», ділився, як ОТГ побудувати ефективну стратегію економічного розвитку та за допомогою яких інструментів ефективно її реалізувати.

Кілька ключових тез спікера:
1. Рушійна сила економічного розвитку – бізнес. І бізнес хоче, щоб влада прислухалася до нього. Ваше завдання – створити для нього усі умови. 
2. Гроші можна витрачати на плитку, а можна інвестувати в завод з виробництва плитки – необхідно вміти правильно розпоряджатися грошима.
3. Мешканець навіть з тисячею гривень вже може бути вашим інвестором. 
4. Чому бізнес не хоче реєструватися в ОТГ і сплачувати там податки? Тому що не вірить, що ці гроші доходять до ОТГ.

За словами експерта з місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Дмитра Корбута, в Україні – величезний потенціал для розвитку нових підприємств в ОТГ:

«У Житомирській області, для прикладу, 45% підприємств зареєстровані не в обласному центрі. Однак 90% з них – мікробізнес. Це означає, що там майже немає конкуренції, і можна створювати більші підприємства».

Після семінару від експертів проекту до голів ОТГ приєдналися підприємці та представники Всеукраїнської аграрної ради, які запропонували свої бізнес-ідеї для ОТГ в рамках проекту.
Наступний семінар для ОТГ та партнерський хаб бізнесу і місцевих громад відбудеться у Дніпрі 20 червня.

*«Підвищення привабливості ОТГ для бізнесу» – спільний проект СУП та Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, що фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Ще новини